Szkolenia

Od doświadczenia do doskonałości

Fakt, że kierowcy odgrywają bardzo ważną rolę w sukcesie Państwa firmy, nie powinien nikogo dziwić. Bardziej zaskakujące jest bogactwo możliwości, jakie oferuje DAF w dziedzinie doskonalenia zawodowego kierowców, oraz pozytywny wpływ tych programów na Państwa biznes. Bez względu na to, ile lat dany kierowca spędził za kierownicą ciężarówki, nasi specjaliści dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pomogą mu udoskonalić umiejętności. Od szkoleń w zakresie jazdy, przez indywidualny coaching, aż do zaawansowanego wsparcia technicznego i słynnego na cały świat konkursu dla kierowców – bardzo mocno dbamy o tych, którzy jeżdżą naszymi pojazdami.

Akademia Ekonomicznej Jazdy

Akademia zajmuje się praktycznymi zagadnieniami, które doskonalą warsztat pracy kierowców. Instruktor Akademii uczy jak właściwie wykorzystywać wszystkie komponenty pojazdu ciężarowego : skrzynię biegów, tempomat, zwalniacze, odpowiedni dobór obrotów. Demonstrowane jest działanie układów wspomagających bezpieczeństwo jazdy tj.: ABS, VSC, EBS, ASR, MSR, asystent hamowania, system ostrzegania o opuszczaniu pasa itp. Kursy mają na celu zwrócenie uwagi na aspekty bezpieczeństwa na drodze poprzez poprawienie techniki jazdy oraz właściwe przewidywanie sytuacji na drodze.
Szkolenie jest zazwyczaj jednodniowe, część teoretyczna trwa ok. 1,5 h, pozostały czas uczestnicy spędzają na szkoleniu praktycznym. Następnym krokiem jest wyjaśnienie kierowcom podstawowych zagadnień dotyczących ekonomicznej jazdy, ilustrowane stosownymi przykładami. Po części teoretycznej wracamy na trasę, jednak tym razem zadanie kierowcy polega na praktycznym zastosowaniu zdobytej wiedzy przy aktywnym udziale instruktora.

Rzeczywistą miarą rezultatów szkolenia jest redukcja poziomu zużycia paliwa, która w zależności od umiejętności kierowcy osiąga nawet 15%.

Ponad to pozwala zaoszczędzić takie elementy pojazdu jak : sprzęgło, hamulce, opony.
Jednak to nie wszystkie korzyści: w Akademii Ekonomicznej Jazdy kierowcy uczą się, że jazda świadoma to jazda ekonomiczna i zarazem bezpieczna.

Szczegółowe informacje przedstawi Państwu:

Paweł Domański
tel.:+48 22 458 95 95
tel.:+48 603 939 817

e-mail: p.domanski@tb.eu

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy !

Sprawdź też: www.dafecodrive.pl

Skontaktuj się z nami
TB TRUCK & TRAILER SERWIS Sp. z o.o.
al. Katowicka 40, Wolica
05-830 Nadarzyn k. Warszawy
Szybki kontakt
Dalej